Pokud se dnes alespoň minimálně zajímáte o to, jak se vyvíjí situace na našem trhu, jistě vám neuniklo, že to není vůbec žádná sláva. Zatímco se ještě před řádově půlrokem mluvilo o panujících dobrých časech, dnes už je realita znatelně odlišná. Přišel koronavirus a zamával s naší ekonomikou natolik citelně, až z toho bolí u srdce. Mnoho firem se zavřelo dočasně a nejedna i na trvalo, v mnoha oborech se kvůli bezpečnostním a jiným opatřením nebo třeba i kvůli zchudnutí zákazníků, poklesu ekonomické kooperace a dalším negativním vlivům nedaří, stát se zadlužuje rychlostí blesku a nikdo neví, zda a kdy to vlastně skončí.
A kdykoliv panuje na trhu podobná nejistota, klesá hodnota peněz. Logicky se jim nedůvěřuje, protože jde vlastně jenom o potištěné papírky či vyražená kolečka, za nimiž by se sice měla skrývat nějaká hodnota, ale kdo ví, jak se to s ní vlastně má. Protože se politici či centrální bankéři mohou kdykoliv rozhodnout, že natisknou peníze navrch, může poklesnout nabídka a je zle.
A co má dělat ten, kdo nechce dopustit, aby jeho úspory pozbývaly hodnotu? Někdo takový nesmí nechat peníze ležet ladem a musí je rozumně investovat. Tedy postarat se, aby se jejich reálná hodnota zachovala.
A protože jsou cenné papíry a další investiční nabídky někdy nejisté, někdy nedůvěryhodné a někdy hraničí až s naprostým hazardem, nejsou to tyto, na co by měli normální lidé bez interních informací sázet. Daleko lepší jsou investice do zlata.
Ať už je totiž situace na trhu jakákoliv, cena zlata je vždy nezpochybnitelná. Tento kov si svou hodnotu uchovává už po staletí a zdá se, že jí nikdy nepozbude. Alespoň tedy za našeho současného života.
A proto ten, kdo chce mít jistotu, investuje do zlata. To je totiž zárukou, že bude mít každý své úspory ideálně uložené. Na zlatě se nikdy neprodělává.
A co vy? Máte už svou zlatou rezervu?